Uwarunkowania planistyczne

Teren nieruchomości nie jest objęty Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania, przedmiot sprzedaży położony jest na terenie oznaczonym symbolem MW/U, którego przeznaczenie to tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz zabudowy usługowej.

Opis oferty

Nieruchomość z przeznaczeniem na cele biurowo-usługowe oraz mieszkalne, w centralnej części Poznania, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W skład nieruchomości wchodzą budynki:

 • mieszkalny o pow. 1 382,02 m2
 • magazynowo-administracyjny o pow. 1 971,01 m2
 • biurowy o pow. 3 718,60 m2
 • biurowy o pow. 449,84 m2
 • biurowy o pow. 304,70 m2
 • magazynowy o pow. 731,13 m2
 • magazynowo-biurowy o pow. 108,29 m2

Łączna powierzchnia budynków wynosi 8665,59 m2.

Nieruchomość obejmuje 5 działek o łącznej powierzchni 5 344 m2.

Na gruncie usytuowane są 3 biurowce z dużym potencjałem inwestycyjnym. Pomieszczenia wewnątrz o powierzchniach ok. 20-25 m2 zaaranżowano w układzie gabinetowym. Ponadto w budynkach znajdują się sale konferencyjne, open space’y oraz pomieszczenia socjalne. Obiekty wyposażone są w windy osobowo-towarowe.

Na gruncie znajduje się również budynek mieszkalny. Aktualnie jest on niezasiedlony, do adaptacji według potrzeb. Atutem jednego z obiektów magazynowych są bardzo wysokie stropy – 5 m oraz duże przestrzenie do zagospodarowania – nawet 300 m2.

Pozostałe pomieszczenia o powierzchniach między 20 a 50 m2. Na terenie ogrodzonej działki znajduje się utwardzony plac na około 20 miejsc postojowych. Dodatkowo przy drodze mieści się parking publiczny.

Aktualne powierzchnie biurowe przeznaczyć można na cele handlowe i usługowe. Doskonała lokalizacja i układ zabudowy daje również możliwość adaptacji na hotel lub kompleks wielofunkcyjny.

W pobliżu:

 • 50 m – przystanki komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj)
 • 100 m – dworzec kolejowy Poznań Główny
 • 250 m – Międzynarodowe Targi Poznańskie
 • 1,5 km – centrum handlowe Stary Browar
 • 2 km – Stare Miasto i Ratusz

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Atutem nieruchomości jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Poznania, tuż obok Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przystanki komunikacji miejskiej usytuowane są w odległości zaledwie 50 m, natomiast dworzec Poznań Główny – 100 m. Ze względu na różnorodne funkcje przewidziane w planie miejscowym, nieruchomość posiada duży potencjał inwestycyjny.

Zgodnie z estymacją Orange Polska S.A., możliwa jest realizacja kompleksu usługowo-handlowego – o powierzchni użytkowej ok. 17 500 m2. Koncepcja zakłada dwie kondygnacje handlowe o pow. 6 500 m2 i 11 000 m2, a także budowę parkingu na 145 miejsc postojowych.

Orange Polska S.A. zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Orange Polska S.A. i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

Opracowana koncepcja architektoniczna przedstawia możliwe rozwiązania przestrzenne w zakresie kształtowania kubatury budynków. Nie stanowi ona projektu budowlanego oraz nie jest poparta badaniami i ekspertyzami. Realizacja będzie wymagała opracowania takiego projektu i uzyskania pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Koncepcja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

 • powierzchni 930,53 m2 w budynku, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 205,87 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni 73,14 m2 na gruncie, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 128,4 m2 na dachu, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 59,91 m2 na elewacji, na zasadzie użytkowania

 

Informacje dodatkowe

Nieruchomości są położone w strefie ochrony konserwatorskiej.

Informacje dla pośredników

Projekt inwestycyjny. Nieruchomość i dotycząca jej transakcja nie podlegają prowizji wynikającej z §6 pkt. 2 i pkt.3 Umowy na świadczenie usług pośrednictwa sprzedaży nieruchomości OPL. Pośredników, którzy są zainteresowani współpracą przy sprzedaży powyższej nieruchomości, prosimy o kontakt celem zawarcia odrębnego porozumienia do Umowy celem ustalenia wysokości przysługującej prowizji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone