Witaj na blogu Orange Nieruchomości

Jaki podatek zapłacisz od kupna nieruchomości?

Jaki podatek zapłacisz od kupna nieruchomości?

Nabycie nieruchomości może być kluczowym krokiem dla przedsiębiorców, którzy myślą o rozwoju swojej działalności. Aby podjąć decyzję o zakupie lokalu, warto jednak wiedzieć, jakie podatki są z tym związane i czy podatek od nieruchomości jest kosztem uzyskania przychodu. To może mieć istotny wpływ na zwrot z inwestycji. Na jakie główne aspekty podatkowe trzeba zwrócić uwagę przy kupnie nieruchomości i jak wygląda to w przypadku różnych typów lokali?

Jak wybrać idealny budynek biurowo-magazynowy?

Jak wybrać idealny budynek biurowo-magazynowy?

Czy idealny budynek biurowo-magazynowy istnieje? Każda firma charakteryzuje się specyficznymi potrzebami, które definiują jej wymagania względem przestrzeni. To, co dla firmy A będzie doskonałą inwestycją, dla firmy B może okazać się niewystarczające lub nieefektywne. W tym artykule pokażemy, jak skutecznie analizować te indywidualne oczekiwania, by znaleźć budynek biurowo-magazynowy idealny dla Twoich wymagań.

Zakup nieruchomości na firmę, a koszty i VAT

Zakup nieruchomości na firmę, a koszty i VAT

Ważnym elementem, który wpływa na rentowność inwestycji w nieruchomość na firmę, jest możliwość zaliczenia jej wartości do kosztów uzyskania przychodu i odzyskania VAT. Jakie możliwości ma przedsiębiorca, gdy już kupi lokal albo budynek i wpisze go do ewidencji środków trwałych swojej firmy? Ile wynoszą odpisy amortyzacyjne? Kiedy można odliczyć podatek VAT? Sprawdź w poniższym poradniku.

Jak zagospodarować działkę leśną?

Jak zagospodarować działkę leśną?

Ceny działek leśnych mogą być bardzo atrakcyjne. Użytkowanie takiego terenu oraz możliwości inwestycyjne, które oferuje, są jednak ograniczone prawnie. Czy działkę leśną można ogrodzić i co można na niej budować w zależności od oznaczenia gruntu? Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną i czym jest wyłączenie z produkcji leśnej? Sprawdź, co warto wiedzieć o zagospodarowaniu działki leśnej.

Czy budynek biurowy jest budynkiem użyteczności publicznej?

Czy budynek biurowy jest budynkiem użyteczności publicznej?

Klasyfikacja budynku określa cechy, które musi on posiadać. Czy budynki biurowe zalicza się do budynków użyteczności publicznej? Wskazujemy, co warto wiedzieć na ten temat, i wyjaśniamy, co to właściwie jest budynek użyteczności publicznej. Dowiesz się również, jakie są kluczowe obszary wymagań dotyczących takich obiektów.

Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną?

Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną?

Zakup działki leśnej to o wiele mniejszy wydatek aniżeli zakup działki budowlanej. Jednak czy można się na niej wybudować? W niektórych przypadkach istnieje taka możliwość, ale wiąże się to ze sporą liczbą formalności i często bywa kosztowne. Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną? Kiedy można otrzymać pozytywną decyzję o warunkach zabudowy? Wyjaśniamy!

Orange Nieruchomości to baza, w której znajdziesz kilkaset ogłoszeń dotyczących nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych na sprzedaż. Oprócz tego, możesz skorzystać z pokaźnej bazy różnego rodzaju powierzchni do wynajęcia. Chodzi o powierzchnie magazynowe, usługowo-handlowe i biurowe. Do Twojej dyspozycji jest również blog, gdzie znajdziesz dużo przydatnych informacji.


Jak kupić nieruchomość? Skorzystaj z porad na blogu

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, blog Orange Nieruchomości to miejsce, od którego możesz rozpocząć poszukiwania. Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia, zapoznaj się z artykułami umieszczonymi na naszym blogu. Dzięki nim, uporządkujesz swoją dotychczasową wiedzę i uzupełnisz ją o dodatkowe informacje. Na blogu znajdziesz wpisy, które dotyczą zarówno nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkalnych. Kiedy już zdecydujesz, że chcesz zainwestować w nieruchomość, przejrzyj ogłoszenia o nieruchomościach na sprzedaż i ofertach na wynajem.


Inwestycje w nieruchomości – co znajdziesz na blogu?

Wpisy na blogu Orange Nieruchomości są podzielone na trzy główne kategorie:

W kategorii Porady i prawo znajdziesz artykuły, które w mniejszym lub większym stopniu poruszają tematykę prawną lub odnoszą się do ogólnych porad, jakie mogą być przydatne w trakcie szukania nieruchomości. To w tym dziale przeczytasz m.in. o tym, czym jest lokal użytkowy oraz poznasz szczegóły konferencji Re-aktywacja Nieruchomości. W Stylu życia dominuje tematyka lifestylowa. Przeczytasz tam np. o tym, dlaczego warto przenieść firmę na prowincję. Ostatni dział, czyli Rynek nieruchomości i inwestycje, to zbiór artykułów na temat nieruchomości w różnych częściach Polski. To właśnie w tej kategorii można znaleźć przewodnik po rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.


Informacje o nieruchomościach na blogu Orange Nieruchomości

Nasz blog zawiera różnorodne treści, związane z nieruchomościami. Treści dotyczą wszystkich etapów zakupu: od momentu poszukiwania idealnej oferty, przez kupno, aż po zarządzanie. Jakich informacji na temat nieruchomości można szukać naszym blogu?

 • Porad dla potencjalnych nabywców lub wynajmujących
 • Ogólnych artykułów na temat rynku nieruchomości
 • Porad związanych z inwestycjami w nieruchomości
 • Porad prawnych
 • Informacji na temat aktualnie obowiązujących trendów (projektowych, remontowych itp.)
 • Informacji na temat wydarzeń branżowych

To przydatne źródło informacji dla wszystkich, którzy są zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości.


Porady prawne i nie tylko na blogu Orange Nieruchomości

Na blogu Orange Nieruchomości możesz spodziewać się różnej tematyki: od artykułów poradnikowych i lifestylowych aż po porady prawne i dotyczące inwestowania. Przykładowe artykuły z naszego bloga to:

 • Działki na sprzedaż nad morzem
 • Ceny nieruchomości w Poznaniu
 • Lokal użytkowy – co to jest?
 • Dlaczego warto przenieść firmę na prowincję? Pomysły na biznes na wsi i w miasteczku
 • Rynek nieruchomości komercyjnych – przewodnik

Już teraz przejrzyj naszego bloga, by zgłębić tajniki świata nieruchomości!