Witaj na blogu Orange Nieruchomości

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości - gdzie ich szukać?

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości - gdzie ich szukać?

Poszukując odpowiedniej lokalizacji dla swojej firmy, zakładu produkcyjnego czy floty samochodowej, warto zainteresować się publicznymi i prywatnymi przetargami na zbycie nieruchomości. Nierzadko wśród wystawionych na sprzedaż działek znajdują się bardzo atrakcyjne lokalizacje przeznaczone pod działalność gospodarczą. Jednak gdzie szukać przetargów ogłaszanych przez podmioty publiczne oraz prywatne przedsiębiorstwa?

Jak inwestować w nieruchomości – jak zacząć i co wybrać?

Jak inwestować w nieruchomości – jak zacząć i co wybrać?

Dzięki różnorodności ofert nieruchomości, inwestycje stają się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, dlaczego inwestowanie w nieruchomości może być świetnym posunięciem biznesowym!

Zobacz, jak zmienić styl życia, inwestując w nieruchomości

Zobacz, jak zmienić styl życia, inwestując w nieruchomości

Na stronie Orange Nieruchomości znajdziesz oferty nieruchomości na sprzedaż w atrakcyjnych cenach.

Czytaj i świadomie inwestuj w nieruchomości

Czytaj i świadomie inwestuj w nieruchomości

Szukasz wskazówek, jak inwestować w nieruchomości? Potrzebujesz wiarygodnych informacji na temat krajowego rynku nieruchomości komercyjnych i nie tylko? A może chcesz wiedzieć więcej o poszczególnych rodzajach nieruchomości inwestycyjnych i ich parametrach? Jesteś we właściwym miejscu. To właśnie na takie tematy piszemy w tej sekcji bloga Orange Nieruchomości.

Budynek usługowo-mieszkalny jako inwestycja. Co warto wiedzieć przed kupnem?

Budynek usługowo-mieszkalny jako inwestycja. Co warto wiedzieć przed kupnem?

Mieszkanie i wykonywanie działalności gospodarczej w tym samym budynku jest możliwe. Można prowadzić firmę w swoim domu jednorodzinnym z częścią usługową lub postawić na budynek usługowy z częścią mieszkalną. Jakie różnice występują między tymi dwoma typami budynków i dlaczego są to tak praktyczne rozwiązania?

Nieruchomości w górach – pomysł na biznes

Nieruchomości w górach – pomysł na biznes

Nieruchomości w górach to atrakcyjny kąsek dla inwestorów. Nic dziwnego, w końcu góry przyciągają turystów przez cały rok. To idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych, fanów pieszych wędrówek i wielbicieli zapierających dech w piersiach widoków. Właśnie dlatego warto rozważyć inwestycję w tanie nieruchomości w górach.

Powierzchnia magazynowa w Polsce

Powierzchnia magazynowa w Polsce

Posiadanie powierzchni magazynowej to potrzeba coraz większej liczby polskich firm. Co powinno wyróżniać taką przestrzeń i gdzie warto szukać działki pod magazyn?

Czego brakuje w małych miastach? Działki inwestycyjne z pomysłem na biznes

Czego brakuje w małych miastach? Działki inwestycyjne z pomysłem na biznes

Zastanawiasz się, co otworzyć w małym mieście, żeby mieć dobrze prosperujący biznes? Mniejsze miejscowości to świetne miejsca na prowadzenie własnej firmy. Sprawdź, czego brakuje w małych miastach!

Działka inwestycyjna – co to znaczy?

Działka inwestycyjna – co to znaczy?

Wśród podstawowych typów działek gruntowych wyróżniamy nie tylko te budowlane czy rolne, ale i grunty pod inwestycje, nabywane przez inwestorów w konkretnym celu. Czym dokładnie jest działka inwestycyjna? Czym różni się od tej budowlanej i co wpływa na jej ostateczny koszt?

Rynek nieruchomości komercyjnych – przewodnik

Rynek nieruchomości komercyjnych – przewodnik

Zakup nieruchomości to popularny sposób inwestowania pieniędzy. Można kupić mieszkanie i przeznaczyć je na wynajem lub wybrać nieruchomość komercyjną. Co to jest nieruchomość komercyjna? Co ma wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Dlaczego warto przenieść firmę na prowincję? Pomysły na biznes na wsi i w miasteczku.

Dlaczego warto przenieść firmę na prowincję? Pomysły na biznes na wsi i w miasteczku.

Przeprowadzka z miasta na wieś kojarzy się z ucieczką z zatłoczonej, betonowej przestrzeni do otoczenia sielskiego, blisko natury. Okazuje się, że można w ten sposób zmienić nie tylko miejsce zamieszkania, ale też przenieść na wieś swój biznes. Jakiego rodzaju firmę warto prowadzić z dala od miasta? Jakie korzyści daje przeprowadzka na wieś z biznesowego punktu widzenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Lokal użytkowy - co to jest?

Lokal użytkowy - co to jest?

Zakup lokalu użytkowego może być opłacalną inwestycją bez względu na to, czy szukasz odpowiedniej nieruchomości do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, czy też zamierzasz ją wynajmować. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o lokalu użytkowym – od definicji i charakterystyki, po czynniki, które wpływają na ceny. Dowiesz się też, jakie są rodzaje lokali użytkowych i czy w lokalu użytkowym można mieszkać.

Orange Nieruchomości to baza, w której znajdziesz kilkaset ogłoszeń dotyczących nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych na sprzedaż. Oprócz tego, możesz skorzystać z pokaźnej bazy różnego rodzaju powierzchni do wynajęcia. Chodzi o powierzchnie magazynowe, usługowo-handlowe i biurowe. Do Twojej dyspozycji jest również blog, gdzie znajdziesz dużo przydatnych informacji.


Jak kupić nieruchomość? Skorzystaj z porad na blogu

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, blog Orange Nieruchomości to miejsce, od którego możesz rozpocząć poszukiwania. Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia, zapoznaj się z artykułami umieszczonymi na naszym blogu. Dzięki nim, uporządkujesz swoją dotychczasową wiedzę i uzupełnisz ją o dodatkowe informacje. Na blogu znajdziesz wpisy, które dotyczą zarówno nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkalnych. Kiedy już zdecydujesz, że chcesz zainwestować w nieruchomość, przejrzyj ogłoszenia o nieruchomościach na sprzedaż i ofertach na wynajem.


Inwestycje w nieruchomości – co znajdziesz na blogu?

Wpisy na blogu Orange Nieruchomości są podzielone na trzy główne kategorie:

W kategorii Porady i prawo znajdziesz artykuły, które w mniejszym lub większym stopniu poruszają tematykę prawną lub odnoszą się do ogólnych porad, jakie mogą być przydatne w trakcie szukania nieruchomości. To w tym dziale przeczytasz m.in. o tym, czym jest lokal użytkowy oraz poznasz szczegóły konferencji Re-aktywacja Nieruchomości. W Stylu życia dominuje tematyka lifestylowa. Przeczytasz tam np. o tym, dlaczego warto przenieść firmę na prowincję. Ostatni dział, czyli Rynek nieruchomości i inwestycje, to zbiór artykułów na temat nieruchomości w różnych częściach Polski. To właśnie w tej kategorii można znaleźć przewodnik po rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.


Informacje o nieruchomościach na blogu Orange Nieruchomości

Nasz blog zawiera różnorodne treści, związane z nieruchomościami. Treści dotyczą wszystkich etapów zakupu: od momentu poszukiwania idealnej oferty, przez kupno, aż po zarządzanie. Jakich informacji na temat nieruchomości można szukać naszym blogu?

 • Porad dla potencjalnych nabywców lub wynajmujących
 • Ogólnych artykułów na temat rynku nieruchomości
 • Porad związanych z inwestycjami w nieruchomości
 • Porad prawnych
 • Informacji na temat aktualnie obowiązujących trendów (projektowych, remontowych itp.)
 • Informacji na temat wydarzeń branżowych

To przydatne źródło informacji dla wszystkich, którzy są zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości.


Porady prawne i nie tylko na blogu Orange Nieruchomości

Na blogu Orange Nieruchomości możesz spodziewać się różnej tematyki: od artykułów poradnikowych i lifestylowych aż po porady prawne i dotyczące inwestowania. Przykładowe artykuły z naszego bloga to:

 • Działki na sprzedaż nad morzem
 • Ceny nieruchomości w Poznaniu
 • Lokal użytkowy – co to jest?
 • Dlaczego warto przenieść firmę na prowincję? Pomysły na biznes na wsi i w miasteczku
 • Rynek nieruchomości komercyjnych – przewodnik

Już teraz przejrzyj naszego bloga, by zgłębić tajniki świata nieruchomości!