Witaj na blogu Orange Nieruchomości

Co to jest lokal usługowy – definicja i znaczenie na rynku nieruchomości

Co to jest lokal usługowy – definicja i znaczenie na rynku nieruchomości

Co to jest lokal usługowy i czym różni się od lokalu użytkowego? Poznaj bliżej definicję lokalu usługowego i dowiedz się wszystkiego, co jest niezbędne przed rozpoczęciem inwestycji.

Budynek biurowy – ile powierzchni potrzebujesz dla swojego biznesu?

Budynek biurowy – ile powierzchni potrzebujesz dla swojego biznesu?

Jeśli chcesz otworzyć biuro, musisz wziąć pod uwagę wiele zmiennych – takich jak lokalizacja, bliskość komunikacji miejskiej, infrastruktura drogowa i miejsca parkingowe itd. Nie można jednak zapominać o tym, że budynek biurowy musi mieć odpowiednią powierzchnię, co częściowo regulują przepisy prawa pracy.

Inwestycje w nieruchomości w Polsce. Najpopularniejsze wybory inwestycyjne

Inwestycje w nieruchomości w Polsce. Najpopularniejsze wybory inwestycyjne

Gruntem inwestycyjnym nazywamy grunt przeznaczony na cele inwestycyjno-przemysłowe. W Polsce tego rodzaju działki cieszą się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza w okolicach większych miast. Jakie inwestycje na terenie naszego kraju należą do najpopularniejszych?

Działka inwestycyjna a działka usługowa. Czym się różnią?

Działka inwestycyjna a działka usługowa. Czym się różnią?

Działki usługowe to jeden z rodzajów działek inwestycyjnych. Takie działki są wykorzystywane pod inwestycje, które generują zysk. Co to jest działka inwestycyjna i czym się różni od działki usługowej? Czy na działce inwestycyjnej można wybudować dom?

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości - gdzie ich szukać?

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości - gdzie ich szukać?

Poszukując odpowiedniej lokalizacji dla swojej firmy, zakładu produkcyjnego czy floty samochodowej, warto zainteresować się publicznymi i prywatnymi przetargami na zbycie nieruchomości. Nierzadko wśród wystawionych na sprzedaż działek znajdują się bardzo atrakcyjne lokalizacje przeznaczone pod działalność gospodarczą. Jednak gdzie szukać przetargów ogłaszanych przez podmioty publiczne oraz prywatne przedsiębiorstwa?

Jak inwestować w nieruchomości – jak zacząć i co wybrać?

Jak inwestować w nieruchomości – jak zacząć i co wybrać?

Dzięki różnorodności ofert nieruchomości, inwestycje stają się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, dlaczego inwestowanie w nieruchomości może być świetnym posunięciem biznesowym!

Zobacz, jak zmienić styl życia, inwestując w nieruchomości

Zobacz, jak zmienić styl życia, inwestując w nieruchomości

Na stronie Orange Nieruchomości znajdziesz oferty nieruchomości na sprzedaż w atrakcyjnych cenach.

Czytaj i świadomie inwestuj w nieruchomości

Czytaj i świadomie inwestuj w nieruchomości

Szukasz wskazówek, jak inwestować w nieruchomości? Potrzebujesz wiarygodnych informacji na temat krajowego rynku nieruchomości komercyjnych i nie tylko? A może chcesz wiedzieć więcej o poszczególnych rodzajach nieruchomości inwestycyjnych i ich parametrach? Jesteś we właściwym miejscu. To właśnie na takie tematy piszemy w tej sekcji bloga Orange Nieruchomości.

Budynek usługowo-mieszkalny jako inwestycja. Co warto wiedzieć przed kupnem?

Budynek usługowo-mieszkalny jako inwestycja. Co warto wiedzieć przed kupnem?

Mieszkanie i wykonywanie działalności gospodarczej w tym samym budynku jest możliwe. Można prowadzić firmę w swoim domu jednorodzinnym z częścią usługową lub postawić na budynek usługowy z częścią mieszkalną. Jakie różnice występują między tymi dwoma typami budynków i dlaczego są to tak praktyczne rozwiązania?

Nieruchomości w górach – pomysł na biznes

Nieruchomości w górach – pomysł na biznes

Nieruchomości w górach to atrakcyjny kąsek dla inwestorów. Nic dziwnego, w końcu góry przyciągają turystów przez cały rok. To idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych, fanów pieszych wędrówek i wielbicieli zapierających dech w piersiach widoków. Właśnie dlatego warto rozważyć inwestycję w tanie nieruchomości w górach.

Powierzchnia magazynowa w Polsce

Powierzchnia magazynowa w Polsce

Posiadanie powierzchni magazynowej to potrzeba coraz większej liczby polskich firm. Co powinno wyróżniać taką przestrzeń i gdzie warto szukać działki pod magazyn?

Czego brakuje w małych miastach? Działki inwestycyjne z pomysłem na biznes

Czego brakuje w małych miastach? Działki inwestycyjne z pomysłem na biznes

Zastanawiasz się, co otworzyć w małym mieście, żeby mieć dobrze prosperujący biznes? Mniejsze miejscowości to świetne miejsca na prowadzenie własnej firmy. Sprawdź, czego brakuje w małych miastach!

Orange Nieruchomości to baza, w której znajdziesz kilkaset ogłoszeń dotyczących nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych na sprzedaż. Oprócz tego, możesz skorzystać z pokaźnej bazy różnego rodzaju powierzchni do wynajęcia. Chodzi o powierzchnie magazynowe, usługowo-handlowe i biurowe. Do Twojej dyspozycji jest również blog, gdzie znajdziesz dużo przydatnych informacji.


Jak kupić nieruchomość? Skorzystaj z porad na blogu

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, blog Orange Nieruchomości to miejsce, od którego możesz rozpocząć poszukiwania. Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia, zapoznaj się z artykułami umieszczonymi na naszym blogu. Dzięki nim, uporządkujesz swoją dotychczasową wiedzę i uzupełnisz ją o dodatkowe informacje. Na blogu znajdziesz wpisy, które dotyczą zarówno nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkalnych. Kiedy już zdecydujesz, że chcesz zainwestować w nieruchomość, przejrzyj ogłoszenia o nieruchomościach na sprzedaż i ofertach na wynajem.


Inwestycje w nieruchomości – co znajdziesz na blogu?

Wpisy na blogu Orange Nieruchomości są podzielone na trzy główne kategorie:

W kategorii Porady i prawo znajdziesz artykuły, które w mniejszym lub większym stopniu poruszają tematykę prawną lub odnoszą się do ogólnych porad, jakie mogą być przydatne w trakcie szukania nieruchomości. To w tym dziale przeczytasz m.in. o tym, czym jest lokal użytkowy oraz poznasz szczegóły konferencji Re-aktywacja Nieruchomości. W Stylu życia dominuje tematyka lifestylowa. Przeczytasz tam np. o tym, dlaczego warto przenieść firmę na prowincję. Ostatni dział, czyli Rynek nieruchomości i inwestycje, to zbiór artykułów na temat nieruchomości w różnych częściach Polski. To właśnie w tej kategorii można znaleźć przewodnik po rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.


Informacje o nieruchomościach na blogu Orange Nieruchomości

Nasz blog zawiera różnorodne treści, związane z nieruchomościami. Treści dotyczą wszystkich etapów zakupu: od momentu poszukiwania idealnej oferty, przez kupno, aż po zarządzanie. Jakich informacji na temat nieruchomości można szukać naszym blogu?

 • Porad dla potencjalnych nabywców lub wynajmujących
 • Ogólnych artykułów na temat rynku nieruchomości
 • Porad związanych z inwestycjami w nieruchomości
 • Porad prawnych
 • Informacji na temat aktualnie obowiązujących trendów (projektowych, remontowych itp.)
 • Informacji na temat wydarzeń branżowych

To przydatne źródło informacji dla wszystkich, którzy są zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości.


Porady prawne i nie tylko na blogu Orange Nieruchomości

Na blogu Orange Nieruchomości możesz spodziewać się różnej tematyki: od artykułów poradnikowych i lifestylowych aż po porady prawne i dotyczące inwestowania. Przykładowe artykuły z naszego bloga to:

 • Działki na sprzedaż nad morzem
 • Ceny nieruchomości w Poznaniu
 • Lokal użytkowy – co to jest?
 • Dlaczego warto przenieść firmę na prowincję? Pomysły na biznes na wsi i w miasteczku
 • Rynek nieruchomości komercyjnych – przewodnik

Już teraz przejrzyj naszego bloga, by zgłębić tajniki świata nieruchomości!