Witaj na blogu Orange Nieruchomości

Czy budynek biurowy jest budynkiem użyteczności publicznej?

Czy budynek biurowy jest budynkiem użyteczności publicznej?

Klasyfikacja budynku określa cechy, które musi on posiadać. Czy budynki biurowe zalicza się do budynków użyteczności publicznej? Wskazujemy, co warto wiedzieć na ten temat, i wyjaśniamy, co to właściwie jest budynek użyteczności publicznej. Dowiesz się również, jakie są kluczowe obszary wymagań dotyczących takich obiektów.

Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną?

Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną?

Zakup działki leśnej to o wiele mniejszy wydatek aniżeli zakup działki budowlanej. Jednak czy można się na niej wybudować? W niektórych przypadkach istnieje taka możliwość, ale wiąże się to ze sporą liczbą formalności i często bywa kosztowne. Czy działkę leśną można przekształcić na budowlaną? Kiedy można otrzymać pozytywną decyzję o warunkach zabudowy? Wyjaśniamy!

Jak wygląda idealna przestrzeń magazynowa, a z jakiej korzysta się w praktyce?

Jak wygląda idealna przestrzeń magazynowa, a z jakiej korzysta się w praktyce?

Przestrzeń magazynowa: obszerna i dokładnie oznaczona, z wydzielonymi ciągami komunikacyjnymi i strefami przeznaczonymi do przechowywania. W teorii brzmi to pięknie, natomiast w praktyce bywa z tym różnie. Jak rzeczywiście wygląda przestrzeń magazynowa, w której przechowywane są towary, materiały i wyroby - w branży produkcyjnej i działalności handlowo-usługowej?

Idealna działka pod fotowoltaikę, czyli jaka?

Idealna działka pod fotowoltaikę, czyli jaka?

Farmy fotowoltaiczne wpisały się na dobre w polski krajobraz. Coraz więcej firm decyduje się na inwestycje w odnawialne źródła energii z racji szybkiego zwrotu poniesionych nakładów, niezależności od podwyżek cen prądu, a także wieloletniej efektywności paneli. Idealna działka pod fotowoltaikę powinna zapewnić optymalne warunki do pozyskiwania energii słonecznej, a także ograniczyć koszty samej inwestycji.

Inwestycja w hotel. Jaką nieruchomość wybrać?

Inwestycja w hotel. Jaką nieruchomość wybrać?

Zastanawiasz się nad inwestycją w hotel, ale nie wiesz od czego zacząć? Samo prowadzenie działalności gospodarczej i dokonanie wpisu kodu PKD do odpowiedniego rejestru podmiotów gospodarczych niestety nie wystarczy. Potrzebna jest do tego decyzja marszałka województwa. O tym, jak otworzyć hotel, jaka lokalizacja będzie najlepsza dla hotelu - dowiesz się z tego artykułu.

Jakie są rodzaje lokali użytkowych?

Jakie są rodzaje lokali użytkowych?

Biura, apteki, sklepy, hotele – to wszystko lokale użytkowe wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Od ich charakteru zależą wymagania techniczne, a także odpowiednia lokalizacja. Poznaj rodzaje lokali użytkowych oraz ich najbardziej atrakcyjne usytuowanie.

Gdzie szukać nieruchomości — online czy przez biuro?

Gdzie szukać nieruchomości — online czy przez biuro?

Skoro żyjemy w globalnej, internetowej wiosce, to czy ma sens wyjście z niej, aby iść do biura nieruchomości w poszukiwaniu miejsca pod inwestycję? Na stronach www mamy do wyboru więcej ofert, nie jesteśmy też ograniczeni godzinami otwarcia placówki. I nie jest prawdą, że szukając nieruchomości online, jesteśmy zdani na siebie — doradcy nieruchomości chętnie pomogą.

Rynek nieruchomości – pierwotny czy wtórny?

Rynek nieruchomości – pierwotny czy wtórny?

Kupno własnego mieszkania zawsze niesie za sobą dużo stresu. Poza załatwianiem formalności kredytowych, pierwszą decyzją jest tak naprawdę wybór między mieszkaniem na rynku wtórnym a pierwotnym. Zastanawiasz się co jest lepszym rozwiązaniem – rynek pierwotny czy wtórny i czym to się różni? Poniżej znajdziesz porównanie obu opcji.

Czy można przekształcić lokal usługowy w mieszkalny?

Czy można przekształcić lokal usługowy w mieszkalny?

Jeśli dysponujesz lokalem usługowym albo dopiero zamierzasz go kupić, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz przekształcić go w lokal mieszkalny. Nieruchomość musi jednak spełniać określone warunki, i czeka Cię sporo formalności. Jak przekształcić lokal usługowy na mieszkalny i jak długo może to trwać? Wyjaśniamy!

Konferencja Reaktywacja Nieruchomości – Poznań, 21 maja 2024

Konferencja Reaktywacja Nieruchomości – Poznań, 21 maja 2024

Jesteś ciekaw najnowszych trendów na rynku nieruchomości? A być może interesują Cię przykłady innowacyjnych rozwiązań w branży? Dobrze trafiłeś – tego wszystkiego dowiesz się na naszej konferencji Reaktywacja Nieruchomości

Co to jest lokal usługowy – definicja i znaczenie na rynku nieruchomości

Co to jest lokal usługowy – definicja i znaczenie na rynku nieruchomości

Co to jest lokal usługowy i czym różni się od lokalu użytkowego? Poznaj bliżej definicję lokalu usługowego i dowiedz się wszystkiego, co jest niezbędne przed rozpoczęciem inwestycji.

Budynek biurowy – ile powierzchni potrzebujesz dla swojego biznesu?

Budynek biurowy – ile powierzchni potrzebujesz dla swojego biznesu?

Jeśli chcesz otworzyć biuro, musisz wziąć pod uwagę wiele zmiennych – takich jak lokalizacja, bliskość komunikacji miejskiej, infrastruktura drogowa i miejsca parkingowe itd. Nie można jednak zapominać o tym, że budynek biurowy musi mieć odpowiednią powierzchnię, co częściowo regulują przepisy prawa pracy.

Orange Nieruchomości to baza, w której znajdziesz kilkaset ogłoszeń dotyczących nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych na sprzedaż. Oprócz tego, możesz skorzystać z pokaźnej bazy różnego rodzaju powierzchni do wynajęcia. Chodzi o powierzchnie magazynowe, usługowo-handlowe i biurowe. Do Twojej dyspozycji jest również blog, gdzie znajdziesz dużo przydatnych informacji.


Jak kupić nieruchomość? Skorzystaj z porad na blogu

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, blog Orange Nieruchomości to miejsce, od którego możesz rozpocząć poszukiwania. Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia, zapoznaj się z artykułami umieszczonymi na naszym blogu. Dzięki nim, uporządkujesz swoją dotychczasową wiedzę i uzupełnisz ją o dodatkowe informacje. Na blogu znajdziesz wpisy, które dotyczą zarówno nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkalnych. Kiedy już zdecydujesz, że chcesz zainwestować w nieruchomość, przejrzyj ogłoszenia o nieruchomościach na sprzedaż i ofertach na wynajem.


Inwestycje w nieruchomości – co znajdziesz na blogu?

Wpisy na blogu Orange Nieruchomości są podzielone na trzy główne kategorie:

W kategorii Porady i prawo znajdziesz artykuły, które w mniejszym lub większym stopniu poruszają tematykę prawną lub odnoszą się do ogólnych porad, jakie mogą być przydatne w trakcie szukania nieruchomości. To w tym dziale przeczytasz m.in. o tym, czym jest lokal użytkowy oraz poznasz szczegóły konferencji Re-aktywacja Nieruchomości. W Stylu życia dominuje tematyka lifestylowa. Przeczytasz tam np. o tym, dlaczego warto przenieść firmę na prowincję. Ostatni dział, czyli Rynek nieruchomości i inwestycje, to zbiór artykułów na temat nieruchomości w różnych częściach Polski. To właśnie w tej kategorii można znaleźć przewodnik po rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.


Informacje o nieruchomościach na blogu Orange Nieruchomości

Nasz blog zawiera różnorodne treści, związane z nieruchomościami. Treści dotyczą wszystkich etapów zakupu: od momentu poszukiwania idealnej oferty, przez kupno, aż po zarządzanie. Jakich informacji na temat nieruchomości można szukać naszym blogu?

 • Porad dla potencjalnych nabywców lub wynajmujących
 • Ogólnych artykułów na temat rynku nieruchomości
 • Porad związanych z inwestycjami w nieruchomości
 • Porad prawnych
 • Informacji na temat aktualnie obowiązujących trendów (projektowych, remontowych itp.)
 • Informacji na temat wydarzeń branżowych

To przydatne źródło informacji dla wszystkich, którzy są zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości.


Porady prawne i nie tylko na blogu Orange Nieruchomości

Na blogu Orange Nieruchomości możesz spodziewać się różnej tematyki: od artykułów poradnikowych i lifestylowych aż po porady prawne i dotyczące inwestowania. Przykładowe artykuły z naszego bloga to:

 • Działki na sprzedaż nad morzem
 • Ceny nieruchomości w Poznaniu
 • Lokal użytkowy – co to jest?
 • Dlaczego warto przenieść firmę na prowincję? Pomysły na biznes na wsi i w miasteczku
 • Rynek nieruchomości komercyjnych – przewodnik

Już teraz przejrzyj naszego bloga, by zgłębić tajniki świata nieruchomości!