Uwarunkowania planistyczne

Nieruchomość inwestycyjna w prestiżowej lokalizacji.

Zgodnie z informacją otrzymaną na podstawie pism MPU-Z1/5041-521/C1m/15; MPU-Z1/5041-522/C1m/15; MPU-Z1/5041-523/C1m/15 z dnia 27.05.2015 roku omawiane działki są ujęte w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na terenie oznaczonym numerem Uai1 na którym ustala się obowiązek utrzymania i/lub wprowadzenia funkcji usługowych: usług pocztowych, handlu, gastronomii i rzemiosła usługowego tylko w parterach budynku. Dla tego obszaru jest aktualnie sporządzany plan zagospodarowania przestrzennego „Muzeum Narodowe w Poznaniu” wg którego wnioskowane działki znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 1U – teren zabudowy usługowej.

Opis oferty

Zabytkowy postmodernistyczny gmach oraz budynek biurowo-mieszkalny w prestiżowej lokalizacji, w ścisłym centrum Poznania.

Dwa budynki usytuowane na działce z wewnętrznym parkingiem. Pierwszy z nich to zabytkowy obiekt, obecnie przeznaczony na cele biurowe. Na 6 877 m2 znajdują się pomieszczenia open space, gabinety oraz sale konferencyjne i szkoleniowe. Historia budynku sięga 1798 roku. Wówczas na miejscu dzisiejszej budowli stanął 2-kondygnacyjny gmach pocztowy. Niecałe 100 lat później (1872-1881) przebudowano na neorenesansowy obiekt z kopułą.  W 1936 roku Adam Ballenstedt przekształcił go w nowoczesny na tamte czasy sposób, rozdzielając działy: pocztowy i telekomunikacyjny. Ostatnia przebudowa miała miejsce w 1995 roku i za jej sprawą budowla zmieniła styl na postmodernistyczny. 

W skład nieruchomości wchodzi również 5-kondygnacyjny budynek biurowo-mieszkalny o powierzchni 2 447 m2.

Budynki  wyposażone są w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, telefoniczną, centralnego ogrzewania

Obiekty usytuowane są na gruncie w kształcie trapezu, na który docelowo składać się będą 2 działki (2 280 m2 oraz 600 m2). Teren jest ogrodzony, a jego część stanowi wewnętrzny dziedziniec z miejscami postojowymi.

Nieruchomość w przygotowaniu do podziału. Po podziale nieruchomość zaznaczona kolorem pomarańczowym na obrysie.

W pobliżu:

  • 50 m – Plac Wielkopolski
  • 60 m – przystanek tramwajowy
  • 150 m – przystanek autobusowy
  • 100 m – Zamek Królewski, Uniwersytet Artystyczny
  • 150 m – Muzeum Narodowe
  • 250 m – Stary Rynek, Ratusz, Plac Wolności
  • 1,5 km – dworzec kolejowy Poznań-Główny
  • 6,2 km – Port Lotniczy Poznań-Ławica

Lokalizacja

Założenia sprzedaży

 Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

  • powierzchni 105,6 m2 w budynkach, na zasadzie użytkowania
  • powierzchni 33 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Doradcą Sprzedaży.

Informacje dla pośredników

Projekt inwestycyjny. Nieruchomość i dotycząca jej transakcja nie są objęte zakresem umów na świadczenie usług pośrednictwa sprzedaży nieruchomości OPL.
Pośredników, którzy są zainteresowani współpracą przy sprzedaży powyższej nieruchomości, prosimy o kontakt celem zawarcia odrębnego porozumienia.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone