Uwarunkowania planistyczne

Obszar nieruchomości jest objęty ochroną i opieką nad zabytkami przez konserwatora zabytków, wynikającą z Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta.
MPZP: Uchwała Nr XLV/672/10 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 31 marca 2010 r.
Nieruchomość  położona jest na terenie oznaczonym MW15.
Oznaczenie przeznaczenia MW - tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Opis oferty

Piękna kamienica w centrum Nysy, tuż obok rynku.
Nieruchomość obejmuje działkę o powierzchni 416 m2.
Na terenie znajdują się murowany budynek w rzucie o kształcie L, o powierzchni użytkowej –  934,90 m2 oraz niewielki budynek gospodarczy - 6,64 m2. W części frontowej od ulicy obiekt posiada 5 kondygnacji wraz z piwnicą i poddaszem użytkowym. Budynek z dwoma wejściami: od ul. Bohaterów Warszawy oraz od dziedzińca. Natomiast w części wewnętrznej przylegający do sąsiada fragment kamienicy posiada 4 kondygnacje z piwnicą i jedno wejście od dziedzińca. Nieruchomość dysponuje 2 klatkami schodowymi, po jednej w każdej części.
Wewnątrz mieszczą się różnorodne powierzchnie. Po remoncie i odświeżeniu obiekt do adaptacji na różnorodne cele, m.in. mieszkalne czy usługowe.
W otoczeniu dominuje zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i handlowo-usługowa. Teren nieruchomości ma kształt regularnego prostokąta. Przed budynkiem dostępne miejsca parkingowe.

W pobliżu

  • infrastruktura handlowo-usługowa
  • 100 m – przystanek autobusowy
  • 200 m – Rynek
  • 300 m – rzeka Nysa Kłodzka
  • 1 km – stacja kolejowa ,,Nysa” oraz dworzec autobusowy
  • 2,2 km – Jezioro Nyskie
  • 17 km – granica polsko-czeska

Lokalizacja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego na rzecz Orange dla infrastruktury technicznej dotyczącej:

  • powierzchni 12,04 m² w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone