Uwarunkowania planistyczne

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość znajduje się w strefie zabudowy mieszkaniowo-usługowej oznaczonej symbolem B.47 MU. Ponadto przez część działek przebiega sieć ciepłownicza ze strefą ochronną oraz granica strefy od terenów kolejowych.

Opis oferty

Obiekt pod hotel, około 50 km od centrum Katowic.

Nieruchomość obejmuje działki o łącznej powierzchni 9 636 m2.

W skład nieruchomości wchodzą:

  • budynek biurowy o pow. użytkowej 3341,60 m2
  • budynek garażowy o pow. użytkowej 304,20 m2

Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 3645,80 m2.

Obiekt biurowy 4-kondygnacyjny wraz z piwnicą. Wewnątrz mieszczą się różnorodne powierzchnie biurowe (m.in. w układzie gabinetowym), pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne. Na działce utwardzony teren z licznymi miejscami postojowymi. Nieruchomość z korzystną ekspozycją i bramą wjazdową od ul. Szymały. Obiekt wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz posiada węzeł cieplny do ogrzewania budynku.

W pobliżu:

  • 300 m – duży dyskont spożywczy
  • 400 m – centrum handlowe ,,Park Handlowy Cydr”
  • 450 m – przystanek autobusowy (6 linii)
  • 500 m – stacja kolejowa ,,Radzionków Rojca”
  • 650 m – Urząd Miasta
  • 1 km – liczne linie tramwajowe
  • około 50 km – centrum Katowic

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Rozbudowa istniejącego budynku możliwa na działce nr 916/127. Przy zmianie/rozszerzeniu funkcji usługowych można zaplanować rozbudowę obiektu o około 500 m2 powierzchni. W zależności od funkcji zabudowa do dwóch kondygnacji (centrum konferencyjne, gastronomia, sale kinowe, handel, sale sportowe, usługi hotelowe). Wzrost powierzchni PUU o około 700 m2.

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie Ograniczonego Prawa Rzeczowego dla infrastruktury technicznej dotyczącej:

1)  powierzchni 1638,70 m2 w budynkach (biurowo-technicznym – 1435 m2, garażowym – 203,70 m2), na zasadzie użytkowania,

2) powierzchni 624,69 m2 gruntu (w tym 120 m2 pod wieżą), na zasadzie służebności przesyłu

3)  powierzchni 120 m2 na dachu i elewacji

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone