Uwarunkowania planistyczne

Zgodnie z Uchwałą NR XIII/102/15, Rady Miejskiej Legnicy z dnia 26 października 2015 r. w sprawie uchwalenia zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dzielnicy Kartuzy w Legnicy – pasmo przy Kaczawie, wyceniana nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem 1U.

Dla terenu oznaczonego symbolem 1U ustala się następujące przeznaczenie:

 • przeznaczenie podstawowe terenu: tereny zabudowy usługowej
 • przeznaczenie uzupełniające terenu: zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej, infrastruktura drogowa, parkingi, zieleń urządzona
 • zabudowę mieszkaniową dopuszcza się wyłącznie powyżej drugiej kondygnacji budynku

Opis oferty

Duży budynek z magazynami i parkingiem w bardzo dobrej lokalizacji.

Nieruchomość obejmuje działkę o powierzchni 10 185 m2.

W skład nieruchomością wchodzą:

 • budynek biurowy – pow. użytkowa 6 999,10 m2
 • budynek magazynowy – pow. użytkowa 589,80 m2
 • budynek magazynowy – pow. użytkowa 14,10 m2

Łączna powierzchnia budynków wynosi 7 603 m2.

Na terenie mieści się budynek biurowy oraz 2 budynki magazynowe. Obiekt biurowy oddany do użytku w 1993 roku, 4-kondygnacyjny z piwnicą o powierzchni użytkowej 6 999,10 m2.
Wewnątrz znajdują się pomieszczenia biurowe (w tym m.in. sala konferencyjna), socjalne, gospodarcze oraz techniczne. Bardzo dobry standard wykończenia oferuje powierzchnia biurowa na I i II piętrze – zaaranżowana na biura typu open space. Ponadto ta część wyposażona w klimatyzację oraz podwieszane sufity. Na terenie działki znajdują się 42 wydzielone miejsca parkingowe. Nieruchomość posiada regularny kształt, zbliżony do trapezu, z dobrą ekspozycją od al. Rzeczypospolitej oraz rampą dla osób niepełnosprawnych. Budynek wyposażony w instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną, teleelektryczną, odgromową, alarmową, antywłamaniową, telefoniczną.

Nieruchomość dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej nadaje się pod data center.

W pobliżu:

 • 20 m – przystanek komunikacji miejskiej (3 linie autobusowe)
 • 100 m – duży dyskont spożywczy
 • 500 m – DK94
 • 1 km – dworzec kolejowy Legnica
 • 1,5 km – centrum Legnicy

 

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Atutem nieruchomości jest bardzo dobra lokalizacja tuż przy przystanku komunikacji miejskiej, jak również parking na 42 miejsca postojowe. Bardzo dobry standard wykończenia powierzchni biurowych pomoże w szybkiej adaptacji według własnych potrzeb. Nieruchomość z przeznaczeniem na cele biurowo-usługowe.

Nieruchomość dzięki odpowiedniej infrastrukturze telekomunikacyjnej również nadaje się pod data center.

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego dla infrastruktury teletechnicznej dotyczącego:

 • powierzchni – 932,6 m2, w budynkach na zasadzie użytkowania
 • elementów budynku (m.in. na dachu - 100 m2 oraz elewacji - 53,29 m2) i w gruncie (279,09 m2), na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni użytkowania gruntu – 2 m2

 

 

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość wcześniejszego wybrania oferenta i sprzedaży nieruchomości przed zakończeniem promocji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone