Uwarunkowania planistyczne

Zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, obszar działek nr 114 i 115, położonych w rejonie ul. Skłodowskiej/Stelmacha oznaczony jest symbolem 9U/MW – przeznaczone jako tereny do zabudowy usługowej i mieszkaniowej, działka nr 115 dodatkowo przeznaczona jako 8KDD – ulica publiczna klasy dojazdowej.

Według informacji z UM Katowice działka nr 114 i 115 i budynek znajdują się w strefie konserwatora zabytków, wpisane jako element zabytkowego historycznego układu urbanistycznego tzw. Południowej Dzielnicy Śródmieście Katowice – rejestr zabytków pod nr A/370/12 decyzją WKZ z dn. 23.03.2015 r.

Opis oferty

Budynek na cele biurowe, usługowe oraz mieszkalne w doskonałej lokalizacji, w centrum Katowic.

Nieruchomość obejmuje dwie działki o łącznej powierzchni 1457 m2 (działka nr 115 o pow. 934 m2  oraz działka nr 114 o pow. 523 m2 ).

W skład nieruchomości wchodzi budynek biurowy o całkowitej powierzchni użytkowej 6328,28 m2. Budynek jest 6-kondygnacyjny z piwnicami na 2 piętrach podziemia, zbudowany w latach 60-tych. W budynku mieszczą się sale biurowe, konferencyjne, open space oraz infrastruktura techniczna.

Budynek biurowy wyposażony w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną , telefoniczną, centralnego ogrzewania.

Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej od strony ul. Skłodowskiej i Stelmacha. Obiekt w stanie dobrym, nie posiada ogrodzenia. Działka o kształcie regularnym, zbliżonym do prostokąta. Nieruchomość wraz z gruntem można wykorzystać na cele biurowe, usługowe oraz mieszkalne.

W pobliżu:

  • 170 m – przystanki komunikacji miejskiej, Plac Andrzeja
  • 500 m – główny dworzec kolejowy Katowice
  • 780 m – autostrada A4
  • 950 m – Urząd Miasta
  • 1 km – Rynek
  • 1,5 km – droga krajowa DK 79
  • 1,7 km – Spodek – hala widowiskowo-sportowa

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Atutem nieruchomości jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Katowic. Nieruchomość na cele biurowe, usługowe oraz mieszkalne. Katowice są centralnym miejscem GOP-u (Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego) – największego okręgu przemysłowego w Polsce. W najbliższej okolicy znajdują się liczne lokale usługowe, obiekty użyteczności publicznej, restauracje, teatry, muzea. Niezwykle dogodne połączenia komunikacyjne to niepodważalny atut nieruchomości. Jedynie 170 metrów od przystanków komunikacji miejskiej, 500 metrów od dworca głównego, 780 metrów od autostrady A4 oraz 1,5 km od drogi krajowej DK 79 sprzyja możliwościom inwestycyjnym. Możliwość zrobienia parkingu w piwnicy (2 kondygnacje podziemne).

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie Ograniczonego prawa rzeczowego dla infrastruktury teletechnicznej dotyczącego:

  • powierzchni – 1432,51 m2 w budynku biurowym na zasadzie użytkowania
  • powierzchni – 103,6 m2 na elewacji, na zasadzie użytkowania
  • powierzchni – 154,5 m2 na dachu, na zasadzie użytkowania

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z opiekunem oferty.

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość wcześniejszego wybrania oferenta i sprzedaży nieruchomości przed zakończeniem promocji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone