Uwarunkowania planistyczne

Dla nieruchomości  obowiązuje nadal Uchwała Nr XXXI/189/2004 Rady Miejskiej w Łowiczu z dnia 26 sierpnia 2004 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łowicza, obszar urbanistyczny Śródmieście z wyłączeniem terenów zamkniętych.

MPZP: Teren 8.142. UU - teren zabudowy usługowej użyteczności publicznej w ścisłej strefie konserwatorskiej. 

 

Opis oferty

Kompleks XIX-wiecznych budynków biurowych na dużej działce w centrum miasta.

2 główne budynki kompleksu powstały w latach 1829 roku. Posiadają odpowiednio 1 i 2 kondygnacje i nie są podpiwniczone.  Parter  obu obiektów aktualnie jest wynajmowany na cele handlowo-usługowe. Do nieruchomości prowadzą dwie pary przeszklonych, reprezentacyjnych drzwi bezpośrednio od ul. 3 maja. Przestrzeń na dole nieruchomości to prawie 300 m2,  z czego ok 60 posiada bardzo wysokie sufity – do 5 metrów wysokości. Na piętro prowadzą marmurowe schody. Pierwsze piętro jest zaaranżowane w układzie gabinetowym. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie przeszklonych podłóg, które zapewniają odpowiednie doświetlenie pomieszczeń na górze. Warto podkreślić, że w obydwu obiektach przetrwały oryginalne XIX wieczne konstrukcje  więźb dachowych. W latach 2016-2017 nieruchomość została odświeżona – pomalowano ściany, oczyszczono marmury  oraz zmieniono aranżację poprzez postawienie dodatkowych ścianek działowych.

Pozostałe 4 budynki kompleksu powstały w latach 60. XX wieku i wykorzystywane są głównie jako powierzchnie magazynowe i techniczne. Budynki wyposażone są w instalację: CO, elektryczną sieć teleinformatyczną, wodnokanalizacyjną.  W przyszłości stanowić mogą doskonała bazę pod magazyny ze względu na swoją powierzchnię – łącznie ponad 1000 m2.

Ze względu na doskonałą lokalizację w samym centrum miasta nieruchomość może być wykorzystywana jako powierzchnia handlowo-usługowa z bardzo dużym zapleczem magazynowym.

W pobliżu:

  • 250 m - Muzeum w Łowiczu
  • 300 m - stacja kolejowa Łowicz Główny
  • 350 m - Stary Rynek
  • 400 m - Urząd Miejski

Lokalizacja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie na rzecz Orange Polska S.A.- ograniczonego prawa rzeczowe:

  • dotyczy pomieszczeń o łącznej powierzchni 332,36 m² ( bud. B 24,25 m², bud. C piwnica 50,05 m², bud. C parter 152,69 m², bud. C I piętro 105,37 m²) na zasadzie użytkowania
  • powierzchni 240,58 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
  • powierzchni 21 m2 na gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
  • powierzchni 1,44 m2 na dachu, na zasadzie użytkowania
  • powierzchni 59,69 m2 na elewacji, na zasadzie użytkowania

 

Dodatkowo ustawiono służebność przejścia i przejazdu na działce Orange Polska na rzecz nieruchomości Poczty Polskiej, która obejmuje powierzchnię 328 m2.

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość wcześniejszego wybrania oferenta i sprzedaży nieruchomości przed zakończeniem promocji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone