Uwarunkowania planistyczne

Uchwała MPZP nr 132/07 Rady Miasta Torunia z dnia 2 sierpnia 2007 r. - na bardzo małym terenie,
dla pozostałej części nieruchomosci decyzja WZ.

WZ: na budynek mieszkalny wielorodzinny posiadający lokale usługowe na poziomie parteru (handel, gastronomia, usługi zdrowia, usługi bankowe, biura, usługi oświaty itp.) oraz budowę nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi na parterze (handel, gastronomia, usługi zdrowia, usługi bankowe, biura, usługi oświaty itp.) oraz garaż w kondygnacji podziemnej.

Opis oferty

Nieruchomość z możliwością rozbudowy, w dogodnej lokalizacji w Toruniu.

Nieruchomość obejmuje działki nr:

 • 49/12 o powierzchni 4790 m2
 • 51/7 o powierzchni 387 m2

Łączna powierzchnia gruntu wynosi 5177 m2.

Na terenie nieruchomości znajduje się budynek biurowy, 4-kondygnacyjny (3 kondygnacje nadziemne plus 1 podziemna) o całkowitej powierzchni użytkowej 3 606,00 m2. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe w układzie gabinetowym, open space, sala konferencyjna oraz pomieszczenia socjalne i techniczne. Budynek był modernizowany, obecnie jest w dobrym standardzie wykończenia. Nowe okna aluminiowe, oświetlenie i wykładzina, w pomieszczeniach biurowych podwieszane sufity, zainstalowana klimatyzacja, grzejniki panelowe, wyremontowane toalety i pomieszczenia socjalne. Nieruchomość o bardzo dużym potencjale aranżacyjnym (rozbudowa, przebudowa według potrzeb).Budynek jest w kształcie kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem stanowiącym parking, działka częściowo ogrodzona. Nieruchomość posiada dwie bramy wjazdowe, w tym jedną awaryjną.

Obiekt wyposażony jest w system wentylacji mechanicznej – najskuteczniejszą formę wymiany powietrza. W trakcie procesu wentylacji powietrze wywiewane nie miesza się z powietrzem nawiewanym, dzięki czemu oddycha się czystszym, przefiltrowanym powietrzem. Duża zaletą systemu jest również oszczędność energii na poziomie nawet 50-80 %.

W pobliżu:

 • 150 m – przystanek komunikacji miejskiej
 • 150 m – liczne punkty usługowo-handlowe (duży market spożywczy, sklep ze sprzętem RTV i AGD, sklep budowlany)
 • 250 m – DK80
 • 4 km – Stare Miasto
 • 6 km – autostrada A1

 

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Koncepcja architektoniczna zakłada:

 • przebudowę i nadbudowę oraz częściową rozbiórkę budynku techniczno-biurowego z jego adaptacją na obiekt mieszkalny wielorodzinny posiadający lokale usługowe na poziomie parteru (handel, gastronomia, usługi zdrowia, usługi bankowe, biura, usługi oświaty itp.)
 • budowę nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi na parterze oraz z garażem w kondygnacji podziemnej

Inwestycja podzielona została na 2 strefy:

OBSZAR A

Obejmuje fragment działki ewidencyjnej nr 49/12 o pow. 1888 m².

Na obszarze zlokalizowany jest istniejący 4-kondygnacyjny budynek biurowo-techniczny (1 kondygnacja podziemna, 3 kondygnacje naziemne), który został częściowo rozebrany pozostawiając pomieszczenia należące do Orange. Pozostawioną część nadbudowano o jedną kondygnację nadziemną. Obiekt przebudowano na potrzeby funkcji mieszkaniowej z lokalami usługowymi na poziomie parteru. Koncepcja zakłada uzyskanie w budynku ok. 2900 m2 powierzchni użytkowej oraz realizację miejsc parkingowych naziemnych. 

OBSZAR B

Obejmuje fragment działki ewidencyjnej nr 49/12 (pow. 2896 m²) oraz działkę ewidencyjną nr 51/7 (pow. 387 m²) o łącznej pow. 3289 m².

Na obszarze zaprojektowano 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny. W części podziemnej zlokalizowano parking. Na poziomie parteru umieszczono lokale usługowe na wynajem. Koncepcja zakłada uzyskanie w budynku ok. 5300 m2powierzchni użytkowej oraz realizację miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych. Dostęp do terenu zapewnia nowo zaprojektowany wjazd od ul. Ignacego Łyskowskiego.

Na realizację inwestycji została wydana prawomocna decyzja WZ (możliwość wglądu po kontakcie ze sprzedawcą).

Orange Polska S.A. zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Orange Polska S.A. i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

Opracowana koncepcja architektoniczna przedstawia możliwe rozwiązania przestrzenne w zakresie kształtowania kubatury budynków. Nie stanowi ona projektu budowlanego oraz nie jest poparta badaniami i ekspertyzami. Realizacja będzie wymagała opracowania takiego projektu i uzyskania pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Koncepcja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

 • powierzchni 409,8 m2 w budynku, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 183,4 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni 25,74 m2 na gruncie, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 79,25 m2 na elewacji, na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni 28,57 m2 na dachu, na zasadzie służebności przesyłu

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Doradcą Sprzedaży.

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość wcześniejszego wybrania oferenta i sprzedaży nieruchomości przed zakończeniem promocji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone