Konferencja Reaktywacja Nieruchomości – Poznań, 21 maja 2024

Z przyjemnością zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję Reaktywacja Nieruchomości, która odbędzie się dnia 21 maja br. w wyjątkowej scenerii Urzędu Miasta Poznań, przy placu Kolegiackim 17. To jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania czołowych ekspertów branży, wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy na temat rewitalizacji i rozwoju nieruchomości. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń

 

O wydarzeniu:

Jesteśmy dumni, mogąc wspólnie z Urzędem Miasta Poznań organizować wydarzenie, które koncentruje się na kluczowych kwestiach rewitalizacji nieruchomości oraz na budowaniu efektywnej współpracy z lokalnym samorządem. Nasza agencda eksponuje liczne prezentacje ekspertów oraz panele dyskusyjne o branży deweloperskiej oraz inwestycjach w regenerację infrastruktury miejskiej. W obliczu dynamicznych zmian w sektorze nieruchomości, nasze spotkanie staje się platformą do dyskusji o nowatorskich podejściach, które mogą wpłynąć na przyszłość branży.

Chcesz poznać nasz cykl konferencji? Sprawdź naszą zakładkę wydarzenia

 

Nowe scenariusze dla deweloperów

Rynek nieruchomości ewoluuje, popychany zarówno przez zmieniające się potrzeby społeczne, jak i nowe regulacje. Deweloperzy stają przed wyzwaniem, jakim jest adaptacja do rosnących oczekiwań związanych z ekologicznym podejściem raz efektywnością energetyczną budynków. W trakcie konferencji eksperci przedstawią innowacyjne projekty i strategie, które już teraz definiują nowoczesne podejście do budownictwa. Będziemy analizować, jak nowe technologie i metody budowlane mogą przyczynić się do zwiększenia wartości nieruchomości przy jednoczesnym minimalizowaniu ich wpływu na środowisko.

 

Kluczowe aspekty inwestycji w regenerację infrastruktury miejskiej

Rewitalizacja starych przestrzeni i infrastruktury to kluczowy element w planowaniu miejskim. Dyskusje skoncentrują się na sposobach, które inwestycje w regenerację mogą przyspieszyć ożywienie ekonomiczne miast oraz poprawić jakość życia mieszkańców. Przedstawimy przykłady udanych projektów regeneracyjnych, które nie tylko odmieniły oblicze danej przestrzeni, ale również stały się motorem napędowym dla lokalnej gospodarki.

 

Znaczenie podejścia ESG w nieruchomościach

Environmental, Social and Governance (ESG) to terminy, które zyskują na znaczeniu w kontekście inwestycji na rynku nieruchomości. Omówimy, jak integracja tych czynników wpływa na decyzje inwestycyjne oraz zarządzanie nieruchomościami. Sesje na temat ESG skupią się na korzyściach płynących z zastosowania zasad zrównoważonego rozwoju, w tym na jak sposób mogą one wpływać na wartość inwestycji i przyciągać nowych najemców.

 

Współpraca publiczno-prywatna

Współpraca między sektorem publicznym a prywatnym jest niezbędna do efektywnego adresowania potrzeb społeczności lokalnych i osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Przeanalizujemy modele współpracy, które mogą służyć jako fundament dla przyszłych projektów infrastrukturalnych i deweloperskich. Dyskutować będziemy o tym, jak takie partnerstwa mogą sprzyjać innowacjom i przyspieszać realizację projektów.

 

Harmonogram wydarzenia:

  • 9:00 - 10:00 - Kawa i networking
  • 10:00 - 10:10 - Otwarcie dyskusji przez Patrycjusza Wyżgę, dziennikarza Wirtualnej Polski, i Jacka Raczyńskiego, dyrektora sprzedaży nieruchomości Orange 
  • 10:10 - 10:30 - Prezentacja "Co się kryje za reaktywacją nieruchomości?" 
  • 10:30 - 10:45 - Prezentacja "Poznań (OD)NOWA" 
  • 10:45 - 11:45 - Dyskusja "Jak kalkulować przyszłe koszty dzisiejszych decyzji?"
  • 11:45 - 12:10 - Przerwa kawowa
  • 12:10 - 13:20 - Panel dyskusyjny "Definiowanie przyszłości nieruchomości w kierunku ESG"
  • 13:20 - 14:30 - Panel dyskusyjny "Poszukiwanie wartości: jak zmienić myślenie o budynku i jego roli w mieście?"