Poznań: relacja ze spotkania regionalnego w ramach cyklu „Drugie Życie Budynków”

16.11.2017

Relacja ze spotkania regionalnego w ramach cyklu „Drugie Życie Budynków”

26 października w poznańskim hotelu Sheraton odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy „Drugie Życie Budynków”. Dyskutowano na temat idei rewitalizacji, zmiany przeznaczenia oraz modernizacji istniejących budynków.

Jako przykład posłużyły stare centrale telefoniczne przerobione na sieć prywatnych akademików LAS (Living and Studying) czy też modernizacja warszawskiego budynku Adgar Park. Zastanawiano się także nad przyszłością byłego centrum dowodzenia armią, wzniesionym w czasach PRL na wypadek wojny z NATO, czyli nieruchomości Orange w Serocku.

„Najważniejszy przy zakupie czy sprzedaży nieruchomości jest pomysł, w jaki sposób można ją później wykorzystać. Wśród inwestorów mamy takich, którzy są w stanie zapłacić znacznie więcej za dobrą lokalizację i wiekowy budynek z charakterem, by móc się wyróżnić – przekonywał Paweł Buchman, dyrektor Nieruchomości Orange Polska.

Podkreślano również pewne obostrzenia związane z ochroną konserwatorską, zaznaczając zarazem ogromny potencjał tych nieruchomości mający wpływ na sprzedaż.

Pełna relacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Organizatorem spotkania Nieruchomości Orange był dziennik „Rzeczpospolita”. Udział wzięli m.in. przedstawiciele firm Cresa, Probuild, przedstawiciele władz Miasta Poznania, architekci.

Kolejne, ostatnie już  spotkanie w ramach „Drugiego życia budynków” odbędzie się  22.11.2017 w  katowickim hotelu Monopol.