Ile nieruchomości pozostało w portfelu Orange Polska? Maciej Nowohoński wyjaśnia

17.03.2023

Maciej Nowohoński

Podczas rozmowy z przedstawicielem agencji informacyjnej ISBnews, członek zarządu Maciej Nowohoński opowiedział  m.in. o aktualnym stanie posiadania nieruchomości przez Orange Polska.

„W obszarze nieruchomości, a w zasadzie ich sprzedaży, chciałbym przypomnieć, że cały czas w portfelu mamy kilkaset nieruchomości. Oceniamy, że wartość nieruchomości, które chcemy jeszcze zmonetyzować, to jest ok. 1 mld zł” – powiedział.

Dotychczas sprzedane nieruchomości szacuje się na ok. 1 mld zł. Członek zarządu Orange Polska zaznaczył, że w sprzedaży są obiekty i działki, niewykorzystywane do działań biznesowych. Cały proces odbywa się w ramach polityki firmy.

„Infrastruktura, która wcześniej zajmowała setki metrów kwadratowych, dzisiaj zajmuje dziesiątki i możemy dać nieruchomościom drugie życie. To jest nawet jedno z głównych zadań, które sobie stawiamy, ażeby nie tylko sprzedać je, czyli poprawiać sytuację od strony aktywów dla spółki, ale również generować oszczędności w utrzymaniu tych nieruchomości. Odnotowujemy w tym obszarze bardzo dobry początek roku, po dobrym ubiegłym roku. Po pandemii na nowo podeszliśmy również do kontekstu rynkowego, bo sprzedaż nieruchomości się zmienia. Mamy nowe narzędzia, nowe sposoby komunikacji z klientami i duży popyt” – podsumował Maciej Nowohoński.