Uwarunkowania planistyczne

Zgodnie z wypisem i wyrysem z Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki 32/11 i 32/12 znajdują się na terenie oznaczonym na rysunku planu miejscowego symbolem: 1UX, a działka 32/13 na terenie oznaczonym symbolem 1UX oraz 4UKK. Tereny zabudowy usługowej, sakralnej i kościelnej. Nieruchomość podlega ochronie i opiece konserwatorskiej.

Opis oferty

Neobarokowy budynek z 1901 r. na biura, hotel lub akademik w ścisłym centrum Wrocławia.

5-kondygnacyjny, zabytkowy budynek o powierzchni 7398,88 m2, wewnątrz w bardzo dobrym stanie technicznym. Znajdują się tam gabinety biurowe, sale szkoleniowe, konferencyjne, open space’y oraz pomieszczenia socjalne. Ponadto na terenie nieruchomości usytuowane są 2 garaże oraz 2 portiernie. Na dziedzińcu mieści się parking na 55 miejsc postojowych. Obiekt posiada bardzo dobrą ekspozycję oraz 7 wejść, z głównym od strony ulicy Purkyniego.

Budynek wzniesiono w 1901 r. jako budynek pocztowy. Projekt należał do berlińskich architektów, którzy ówcześnie stosowali dla urzędów stylistykę neobarokową. Do dziś – zwłaszcza w części parterowej – gmach zachwyca licznymi zdobieniami i różnorodnością  przypominając o historycznej świetności.

Nieruchomość po podziale - zaznaczona kolorem pomarańczowym na obrysie.

W pobliżu:

  • 170 m –  Galeria Dominikańska
  • 200 m – Urząd Miejski
  • 150 m – Muzeum Architektury
  • 180 m – Parking Nowy Targ
  • 250 m – Panorama Racławicka
  • 500 m – Rynek

Lokalizacja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczącej:

  • powierzchni 1002,63 m2 w budynku na zasadzie użytkowania
  • służebności przesyłu w gruncie na powierzchni 122,75 m2
  • służebności przesyłu na elewacji na powierzchni 5 m2

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Doradcą Sprzedaży.

Informacje dla pośredników

Projekt inwestycyjny. Nieruchomość i dotycząca jej transakcja nie podlegają prowizji wynikającej z §6 pkt. 2 i pkt.3 Umowy na świadczenie usług pośrednictwa sprzedaży nieruchomości OPL. Pośredników, którzy są zainteresowani współpracą przy sprzedaży powyższej nieruchomości, prosimy o kontakt celem zawarcia odrębnego porozumienia do Umowy celem ustalenia wysokości przysługującej prowizji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone