Uwarunkowania planistyczne

Uchwała Nr 410/XLVI/2014 Rady Miejskiej w Serocku z dnia 27 stycznia 2014 r. w sprawie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Serock- obszar D.

- UT 1, dla którego obowiązują następujące ustalenia
1) przeznaczenie podstawowe - tereny zabudowy usług turystyki

Opis oferty

Nieruchomość z potencjałem na ośrodek hotelowo-wypoczynkowy nad Zalewem Zegrzyńskim.

Na terenie nieruchomości znajdują się obecnie obiekty czynnego ośrodka szkoleniowo-wczasowego. Rozległa działka jest w całości zadrzewiona: aleje ze starodrzewem, po bokach otoczona jest jarami z bujną roślinnością. Teren płaski, schodzący w dół w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego. 

Główny budynek to 8-kondygnacyjny obiekt o powierzchni ponad 17 000 m². Na parterze znajduje się lobby z recepcją, restauracja i kawiarnia z ogródkiem. Na 1. piętrze mieści się 9 sal konferencyjnych oraz kino ze 115 miejscami siedzącymi. W podziemiach usytuowany basen kryty z pełną infrastrukturą – natryski, przebieralnie, sauna, jacuzzi. Ponadto do dyspozycji niezagospodarowana powierzchnia, którą można wykorzystać na hotelowe SPA – suche i mokre sauny, komory kriogeniczne, jaskinie solne i inne. Na pozostałych kondygnacjach rozlokowane są pokoje hotelowe.

Dodatkowo na terenie nieruchomości znajduje się prawie 300-metrowa drewniana chata grillowa, zadaszona, z tarasem widokowym na Zalew Zegrzyński oraz z miejscem na ognisko.

Na działce mieszczą się również 2 budynki hotelowe – willa z 4 apartamentami i mini hotel z 20 pokojami oraz salą konferencyjną. Goście mogą korzystać tu z siłowni, stołów bilardowych bądź kortów tenisowych (z oświetleniem).

W pobliżu:

 • 20 m – przystanek autobusowy
 • 350 m – duży dyskont spożywczy
 • 450 m – Zalew Zegrzyński
 • 500 m – najbliższe kąpielisko
 • 1,2 km – Rynek Miejski
 • 1,4 km – droga krajowa nr 61
 • 1,5 km – Plaża Miejska
 • 15 km – stacja kolejowa ,,Legionowo Przystanek”
 • 35 km – Port Lotniczy Warszawa/Modlin

Lokalizacja

 

 

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Na terenie nieruchomości możliwa jest budowa kompleksu hotelowo-rekreacyjnego wraz z apartamentami oraz domkami wolnostojącymi.

W ramach koncepcji zaplanowano szereg udogodnień oraz atrakcji dla gości: restaurację, SPA, sauny, ruskie banie, tor do gry w boule, ogród kwietny, squash, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, siłownia, fitness, sala zabaw dla dzieci oraz kręgielnia.

Na terenie ośrodka znajdować się będzie również pawilon rekreacyjny i chata grillowa z tarasem. Dodatkowo przewidziano miejsce zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Koncepcja zakłada rozbudowę istniejącego ośrodka, a także budowę nowych obiektów rekreacyjnych oraz noclegowych.

Teren składać się będzie z 3 stref o różnych, uzupełniających się funkcjach.

Strefa I: nastawiona na pobyt o charakterze biznesowym
Strefa II: nastawiona na aktywny wypoczynek i rekreację
Strefa III: nastawiona na swobodną rekreację na świeżym powietrzu

Strefa I: Relaks i odpoczynek, budynek hotelowy

Istniejący budynek (A) zostanie zmodernizowany oraz rozbudowany o nową część (bud. B), stanowiącą dodatkowe skrzydło. Forma przebudowy i rozbudowy nawiązuje do obecnego charakteru obiektu, tworząc dodatkowe uskoki na elewacji. Na terenie całego obiektu znajdować się będzie 166 pokoi. Rozbudowana część posiada 3 kondygnacje naziemne oraz 1 podziemną, gdzie znajdować się będzie garaż na 36 miejsc. Zaplanowano 79 pokoi hotelowych o powierzchni 24 m² każdy. Składają się one ze strefy wejściowej, łazienki oraz pomieszczenia mieszkalnego. Na kondygnacji +1 zaprojektowano 17 pokoi oraz restaurację z kawiarnią. Na kondygnacji +2 i +3 przewidziano po 31
pokoi. Część restauracyjną powiększono o dodatkowe 100 m², z możliwością bezpośredniego dostępu do projektowanego tarasu o pow. ok. 230 m². Na styku istniejącego skrzydła mieszkalnego i holu zaplanowano windę, która umożliwi stałą i łatwą komunikację.

W obecnym budynku, w części A, znajduje się infrastruktura telekomunikacyjna obejmująca powierzchnię ok. 600 m². Koncepcja zakłada pozostawienie urządzeń
w dotychczasowym miejscu. Obecność urządzeń nie koliduje z działalnością hotelową.

Strefa II: Sport i rekreacja, pawilon rekreacyjny i apartamenty

Na terenie strefy 2 znajdować się będzie pawilon rekreacyjno-sportowy oraz segmenty z apartamentami. Istniejący pawilon przewidziano do rozbiórki. Na jego miejscu powstanie nowy obiekt z funkcją rekreacyjno-sportową. Na 2 kondygnacjach budynek pomieści: kręgielnie, dwa boiska do squasha, ściankę wspinaczkową, salę zabaw dla dzieci, salę fitness, siłownię, gabinet fizjoterapii. Ponadto na dachu zaprojektowano dwa korty do tenisa ziemnego. Do dyspozycji gości będzie również kawiarnia oraz bar proteinowy. Na miejscu znajdzie się też wypożyczalnia sprzętu sportoworekreacyjnego: tenis, rower, kajak itp. W strefie 2 zaplanowano dodatkowo 10 segmentów, po 4 apartamenty w każdym. Każdy z apartamentów posiadać będzie taras naziemny bądź balkon z widokiem na las.

Strefa III: Rekreacja na świeżym powietrzu, domki i zaplecze rekreacyjne

Na terenie strefy 3 znajdować się będą 32 domki o pow. 36 m² i dwóch kondygnacjach naziemnych. Na parterze zaplanowano salon z aneksem kuchennym oraz wydzieloną łazienką, na piętrze zaś znajdą się dwie sypialnie. Obiekt posiada taras zewnętrzny i przeszkloną ścianę z widokiem na las i wąwóz. W strefie tej zaplanowano również chatę grillową oraz taras skierowany w stronę rzeki Narew. W części centralnej znajdować się będzie plac zabaw dla dzieci.

Szczegółowe informacje: pobierz materiały

Orange Polska S.A. zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Orange Polska S.A. i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

Opracowana koncepcja architektoniczna przedstawia możliwe rozwiązania przestrzenne w zakresie kształtowania kubatury budynków. Nie stanowi ona projektu budowlanego oraz nie jest poparta badaniami i ekspertyzami. Realizacja będzie wymagała opracowania takiego projektu i uzyskania pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Koncepcja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego na rzecz Orange dla infrastruktury technicznej dotyczącej:

 • powierzchni 654,6 m2 w budynkach, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 1646,04 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni 10,1 m2 na elewacji na zasadzie służebności przesyłu

Koncepcja przewiduje pozostawienie urządzeń w tym samym miejscu.

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Doradcą Sprzedaży.

Informacje dodatkowe

Istnieje możliwość wcześniejszego wybrania oferenta i sprzedaży nieruchomości przed zakończeniem promocji.

Informacje dla pośredników

Projekt inwestycyjny. Nieruchomość i dotycząca jej transakcja nie podlegają prowizji wynikającej z §6 pkt. 2 i pkt.3 Umowy na świadczenie usług pośrednictwa sprzedaży nieruchomości OPL. Pośredników, którzy są zainteresowani współpracą przy sprzedaży powyższej nieruchomości, prosimy o kontakt celem zawarcia odrębnego porozumienia do Umowy celem ustalenia wysokości przysługującej prowizji.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone