Uwarunkowania planistyczne

Działka nr 95 należy do obszaru M4 – strefy mieszkaniowej ZATORZE i leży na terenie oznaczonym jako obszar koncentracji usług ogólnomiejskich i mieszkalnictwa wielorodzinnego z usługami o wysokiej intensywności oraz w części zachodniej (powierzchnia ok. 200 m2) stanowi obszar mieszkalnictwa o wysokiej intensywności.

Opis nieruchomości

Atrakcyjna nieruchomość w centrum Olsztyna, z potencjałem na inwestycję mieszkaniową wielorodzinną. 

Nieruchomość obejmuje działkę o powierzchni  4 390 m2.

Na  częściowo ogrodzonym terenie znajduje się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 2660,86 m2 oraz budynek techniczny (177,98 m2) i garażowy (14,51 m2). Obiekt biurowy czterokondygnacyjny (3 kondygnacje nadziemne i 1 podziemna). Wewnątrz budynku mieszczą się różnorodne powierzchnie biurowe (m.in. w układzie gabinetowym) oraz pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne. Do obiektu prowadzą 4 wejścia.

Wjazd oraz wejście na teren nieruchomości zlokalizowane są od strony ulicy Jagiellońskiej oraz Małeckiego. Na działce mieści się parking na około 30 samochodów miejscami postojowymi (w pobliżu również dostępne miejsca).

Nieruchomość z bardzo dobrą ekspozycją, zaś działka posiada w większości regularny kształt, jedynie w części zachodniej tworzy trójkąt.

W skład nieruchomości wchodzą:

  • budynek biurowy o pow. użytkowej 2660,86 m2
  • budynek techniczny o pow. użytkowej 177,98 m2
  • budynek garażowy o pow. użytkowej 14,51 m2

Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 2853,35 m2.

W pobliżu:

  • 70 m – duży dyskont spożywczy
  • 120 m – przystanek autobusowy
  • 400 m – Rynek na Zatorzu
  • 650 m – DK51
  • 1 km – dworzec kolejowy ,,Olsztyn Główny"
  • 1,5 km – Park Jakubowo
  • 1,5 km – Rynek Starego Miasta
  • 3 km – Jezioro Ukiel

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Ze względu na atrakcyjne usytuowanie, dostęp do komunikacji miejskiej oraz sytuację planistyczną nieruchomość posiada potencjał na inwestycję mieszkaniową wielorodzinną.

Dla nieruchomości wydana została decyzja o warunkach zabudowy, zgodnie z którą możliwa jest realizacja obiektu o pow. ok  6100 m2 PUM/PUU, w tym 4 900 m2 dla powierzchni mieszkalnych, zaś 1 200 m2 dla części komercyjnej.

Według opracowanej przez OPL koncepcji architektonicznej na terenie tym może powstać budynek mieszkalny z częścią handlowo-usługową na parterze oraz garażem podziemnym na 122 miejsca postojowe. Na kondygnacjach 2-5 zaprojektowano mieszkania jedno-, dwu- i czteropokojowe. Przewidziano przy tym możliwość połączenia mieszkań jednopokojowych z dwupokojowymi. W piwnicy znajdować się będą pomieszczenia techniczne oraz komórki lokatorskie.

Orange Polska S.A. zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Orange Polska S.A. i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

Koncepcja

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

  • pomieszczeń o łącznej powierzchni 735,76 m2 w budynkach na zasadzie użytkowania
  • powierzchni 67,1 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
  • powierzchni 10,8 m2 na gruncie, na zasadzie użytkowania
  • powierzchni 21,04 m2 na dachu, na zasadzie służebności przesyłu
  • powierzchni 37,21 m2 na elewacji, na zasadzie służebności przesyłu

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Doradcą Sprzedaży.
Wstępne założenia scenariusza:  Istnieje możliwość uwolnienia części urządzeń znajdujących się na parterze.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.