Uwarunkowania planistyczne

Obiekt pod mieszkania i inne inwestycje, w dogodnej lokalizacji.

Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Katowice, przyjętym Uchwałą Rady Miasta Nr XXI/483/2012 z dnia 25 kwietnia 2012 r. nieruchomość położona jest na terenie, oznaczonym symbolem MN3 – obszar zabudowy mieszkaniowo niskiej (obszar Ł51).

Opis oferty

Budynek położony w strefie handlowo-usługowej z własnym parkingiem.

Nieruchomość w pierwszej linii zabudowy ulicy Huculskiej. W skład kompleksu wchodzą:

 • Budynek biurowo-mieszkalny o powierzchni 885 m2
 • Budynek garażu o powierzchni 11,2 m2
 • Budynek techniczno-garażowy o powierzchni 63 m2
 • Budynek techniczny o powierzchni użytkowej 28 m2

Budynek biurowo-techniczno-mieszkalny jest podpiwniczony, posiada 2 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Komunikację wewnątrz zapewniają 2 klatki schodowe. W budynku znajdują się głównie pomieszczenia biurowe, których wielkość waha się od 4 do 20 m2.

W części mieszkalnej znajdują się 3 mieszkania. Wejście do części biurowo-technicznej odbywa się od strony ulicy Huculskiej, natomiast wejście do części mieszkalnej od zaplecza budynku (brama wjazdowa oraz furtka wejściowa zlokalizowane są od strony Wielkopolskiej). Łączna powierzchnia użytkowa budynków to 988 m2.

Teren działki zbliżony do prostokąta, ogrodzony, w większości utwardzony. Powierzchnia gruntu wynosi 1 447 m2. Na terenie nieruchomości znajduje się parking na ok. 10 miejsc parkingowych.

Wjazd odbywa się z ulicy Huculskiej oraz Wielkopolskiej.

Głównym atutem nieruchomości jest lokalizacja w spokojnej okolicy blisko drogi krajowej.

Nieruchomość doskonale nadaje się na mieszkania, placówkę zdrowia lub placówkę oświatową.

W pobliżu:

 • 250 m przystanek autobusowy
 • 1,7 km droga krajowa 81
 • 800 m stacja kolejowa Katowice Ligota
 • 3,8 km Autostrada A4
 • 6,9 km dworzec autobusowy i kolejowy
 • 7 km Urząd Miasta
 • 8 km Spodek

 

Lokalizacja

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Nieruchomość zlokalizowana jest wśród zabudowy mieszkalnej, z dostępem do infrastruktury handlowo-usługowej oraz komunikacji publicznej. Atutem jest też parking wraz z zewnętrznymi miejscami postojowymi. Wg estymacji Orange Polska S.A. nieruchomość można rozbudować, uzyskując przy tym dodatkową powierzchnię 480 m2. Docelowo budynek może zostać przekształcony w mieszkalny – obecnie jego część przeznaczona jest pod tę funkcję.

Orange Polska S.A. zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Orange Polska S.A. i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

Założenia sprzedaży

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

 • powierzchni 225,78 m2 w budynkach, na zasadzie użytkowania
 • powierzchni 139,68 m2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni 0,10 m2 na gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
 • powierzchni 14 m2 na elewacji, na zasadzie użytkowania

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Doradcą Sprzedaży.
Wstępne założenia scenariusza: Możliwość uwolnienia z urządzeń parteru.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Najbliżej położone